Nefret

- 1 min

Ahlak, çağlar boyunca biz insanları medeni kılan yegane erdem. Peki ahlakı kim belirler? Ahlakın kırıldı bir yerde ona sahip çıkmak bizi ahlaksız mı kılar?. Kendimizce nedenlerimiz olamaz mı?. Tek bir kişi ahlakı ne kadar savunabilir ki?

İçimde öylesine öfke var ki. Sanki bir gün ciğerlerimi parçalayıp çıkacakmış gibi. Öylesine birikmiş ki. Eminim ki yakın zamanda içimdeki varoluş çemberini sorgulayacağım. Peki tüm bunlar benim suçu mu?. Yanlış anlaşılmalar sonucu oluşan bu kusurlu dünyada tek suçlu biz günahkarlar mıyız?

Saygısızlık bu kadar zor fark edilen bir şey mi.Sürekli suçu birilerine atıyorlar;toplumu,ahlakı,kaderi suçluyorlar;insanları etiketliyorlar,egolarını inkar edip besliyorlar, kusana kadar zaman istiyorlar,korkuyorlar ama harekete geçmiyorlar. Pişman oluyorlar yaptıkları hatalar yüzünden,bahaneleri kendilerine siper ediyorlar. Asla hayalleriniz gerçekleşmeyecek,asla durmayacaksınız, asla tatmin olmayacaksınız. Peki öyleyse neden kendinize sabit bir hedef koyuyorsunuz. Tasmayla dolaşmak bu kadar mı rahat ? Bu kadar yükü sırtlanan bir canlı nasıl kanatlanıp uçabilir ki.

Ali Kemal Öcalan

Ali Kemal Öcalan

Big Data Engineer

rss facebook twitter github gitlab youtube mail spotify lastfm instagram linkedin google google-plus pinterest medium vimeo stackoverflow reddit quora quora