Çelişki

- 1 min

Gariptir  hayatım boyunca bir seyler basarmay çalıstım,ama galiba bu sefe basaramamak koyuyor .bir insan hakkında öylesine kötü seyler duyuyorsun ,kalbin ondan nefret  eder ,ama vicdanın asla onsuz edemez.aslında bu durumun tek sebebi hazlardır. Peki benim sana olan duygularım hazlar olabilirmi,ama hayat tazrzim ,felsefem, yasama amacım asla bu duyguyu ksbullenmez. duygusuz,vicdansız olsaydım çoktan istedigimi elde ederdim.peki bu ahlaklı olurmuydu.toplumların ayakta kalmasını saglayan ve özgürlügünü ahlaka baglayan ben;tüm bü ahlakı çigneye bilirimiydim. Sanmıyorum. Bu söyle biraz abartı,biraz saçma,ama hayellerimin bir parçası.evet hayellerim. Benim tek yatırımım,sigortam. Bir günde öylesine dünyalar tasarlıyorum ki basrolerde sen benim oldugun  film , senaryo,diizi,seni kılıktan kılıga sokuyorum . bazen kandaki bakteriofajlardan beslenen bir yaratık,bazen bambaska bir çagın kraliçesi,bazen ikiz kardeslerimin bakıcısı,hatta bazen annem. Bir keresinde kötü karakter. Son seferinde ndense seni bir türlü hikayeme sokamıyorum. Ne zaman sana bir rol versem hep kötü karakter oluyosn.yani  seninle bir türü arkadas olamıyorum.

Belki tüm hikayerimi bastan yazıp en iyi rolu sana vercem ama olmuyor. Hatta bellimi olur suna ana yapamadıgım bir seyi sayende gerçeklesir. Sana tüm hikayemi anlatırım. Küçümseme  onlar benim herseyim.küçümlügmden beri tüm kisiligimi bu hikayelerde saklı.bunları bilen birisi bana istedigi her seyi yaptırabilir.benim en zayıf ama aynı zamnda en güçlü yanım.

Ama sen… özellikle gözlerin. Öylesine özgüven var ki.yürüyüsün sanki  “kahinat güzeliyim,önümde diz çökün köleler.” Diyordu ve bende aynısını dedim ve dedim bu “güzeli rahatsız etmemeyim” ve koltumda oturarak seninle tanısmayı bir kez daha erteledim ve bir kez daha gözlerimin önünden gidisini seyrettim.

Ali Kemal ÖCALAN

xx.yy.2012 pts 20.54

Ali Kemal Öcalan

Ali Kemal Öcalan

Big Data Engineer

rss facebook twitter github gitlab youtube mail spotify lastfm instagram linkedin google google-plus pinterest medium vimeo stackoverflow reddit quora quora